NIEUWS

Open State zoekt een stagiair(e)


Kom jij ons team versterken?

Open State Foundation is een ngo die zich inzet voor een digitaal transparante overheid en daarmee een controleerbare en vitale democratie. Wij ontsluiten overheidsinformatie als open data: toegankelijk, machineleesbaar en vrij van rechten. Daarnaast stimuleren we het hergebruik van die data door burgers, journalisten, politici, ngo’s, bedrijven en wetenschappers. Dit doen we door zowel rebel als partner van de overheid te zijn: we adviseren overheden, scrapen zelf data, bouwen handige open data tools, maar bepleiten ook dat er nog veel moet gebeuren om een open overheid te bewerkstelligen. 

Dit laatste doen we onder andere door op te komen voor een transparante lobby in Nederland. Lobbyen is een groot onderdeel van het politieke besluitvormingsproces en het is belangrijk dat dit transparant en evenwichtig gebeurt. Wie praat met wie? En hoe wordt beleid gemaakt? Het project Open Lobby is erop gericht om de agenda’s van ministers inzichtelijk te maken, de politieke draaideur in kaart te brengen en mee te denken met Kamerleden over het beleid rondom lobbyen. Wil jij je in het najaar van 2022 hiervoor inzetten? Wij zijn per 1 september (datum in overleg) op zoek naar een enthousiaste politieke stagiair! 

Wat zoeken we:

 • Je hebt hart voor de Nederlandse politiek. Ook ben je op de hoogte van het laatste nieuws.
 • Je bent momenteel in de eindfase van je studie bij een HBO- of WO-onderwijsinstelling.
 • Je volgt een relevante studie: politicologie, bestuurskunde, journalistiek, sociologie, rechten of vergelijkbaar. 
 • Je beschikt over een goede kennis van de Nederlandse taal. 
 • Behalve dat je interesse hebt in de politiek, vind je het ook leuk om meer te weten te komen over open data en hoe we dit inzetten om de democratie te versterken.
 • Je hebt enige ervaring met het doen van onderzoek, kennis van kwalitatieve en kwantitatieve onderzoeksmethodes is een pré. 
 • Je kan goed zelfstandig werken maar toont ook initiatief binnen het team. Daarnaast heb je een flexibele instelling als dingen nét even iets anders lopen dan gepland.

Over de stageplek:

 • Je komt ons diverse en hechte team versterken; bestaande uit projectleiders, projectmedewerkers, onderzoekers en developers. 
 • Je werkt mee op ons Open Lobby project. Dit houdt in: het monitoren van politieke ontwikkelingen, zowel kwalitatief als kwantitatief onderzoek uitvoeren, en contact leggen met zowel media als maatschappelijke en politieke organisaties.
 • Je draait mee met de dagelijkse activiteiten van ons team; neemt deel aan wekelijkse vergaderingen en brainstormsessies, en draagt bij aan content voor onze communicatiekanalen en blogs. Hierbij is er genoeg ruimte voor je eigen ambities en ideeën!
 • De stage duurt een minimum van drie maanden, maar langer is ook zeker mogelijk. 
 • De stage is voor 24-40 uur per week.
 • De stagevergoeding bedraagt €500,- bij een voltijd werkweek.
 • Ons kantoor bevindt zich op het Marineterrein in Amsterdam. We werken vaak in een hybride-werkvorm; in ieder geval twee dagen op kantoor. We zien jou natuurlijk ook graag op kantoor, dus houd hier rekening mee qua reisafstand en tijd. 

Geïnteresseerd? Graag ontvangen we je CV en motivatie! Mail deze naar Rosa Juffer: rosa@openstate.eu. Bij haar kun je ook terecht als je nog vragen hebt.